İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Muğla Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Masabaşı ve Saha Tatbikatı yapıldı 30 Ekim 2018
foto
İl Afet Müdahale Planının uygulanabilirliğini artırmak, ana ve destek çözüm ortağı kurumların çalışmalarını gözden geçirmek, işbirliğini ve müdahale kabiliyetini geliştirmek, planlardaki olması muhtemel çakışma ve eksiklikleri tespit edebilmek ve farkındalık oluşturmak maksadıyla 25.10.2018 tarihinde masabaşı ve saha tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması Günü 08 Ekim 2018
foto
13 EKİM DÜNYA AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI GÜNÜ Bilindiği üzere ; Dünya afet risklerinin azaltılması günü, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun onayı ile 1989 yılında başlamıştır ve 13 Ekim günü olarak belirlenmiştir. Afetlerde risk azaltımı, afet nedenlerini analiz etme ve azaltmaya yönelik sistematik çalışmaları kapsayan bir kavramdır. Tehlikelere maruz kalmanın, incinebilirlik/kırılgan nedenlerinin azaltılması, yerleşim yerlerinin ve çevrenin yönetimi, olaylara hazırlık ve erken uyarı sistemleri geliştirilmesi gibi uygulamalar afetlerde risk azaltımı çalışmaları arasında yer almaktadır. Afetlerde risk azaltımı, afet yönetimi, afetlere hazırlık gibi disiplinleri içinde barındırmakta ve sürdürülebilir gelişmenin önemli bir parçasını oluşturmaktadır. Bu hususta gelişme sağlanabilmesi ve...
[Devamı]
Şiddetli Yağış ve Selden Korunma 28 Eylül 2018
foto
Son meteorolojik durumla ilgili güncel bilgiye sahip olun Sel uyarılarını radyo ve TV'dan takip edin. Selleri tahmin etmek onları tetikleyen olayların türü ve doğasına bağlıdır. Kısa süreli yoğun yağış ani sele, uzun süreli yağışın nehirlerin taşmasına neden olacağını unutmayın.
[Devamı]
ŞİDDETLİ RÜZGAR VE FIRTINADAN KORUNMA 28 Eylül 2018
foto
Şiddetli Rüzgar ve Fırtınadan Korunma Son meteorolojik durumla ilgili güncel bilgiye sahip olun Fırtına uyarılarını radyo ve TV dan takip edin. Fırtınadan önce"Hazırlıklı olun" Fırtına uyarılarını radyo ve TV dan takip edin. Merdiven, bahçe mobilyası gibi serbest nesneleri ya da pencere ve camları kırıp içeri girebilecek her şeyi emniyete alın. Kapı ve pencereleri, özellikle evin rüzgar alan tarafında olanları, garaj kapısı gibi büyük kapıları kapatın ve emniyetli bir şekilde bağlayın. Araçları, varsa garaja park edin, yoksa onları bina, ağaç, duvar ve çitlerden uzakta tutun. Çatı katı /tavan arası kapılarını ya da kapaklarını kapatın ve sürgüyle emniyete alın. Eğer pencerelerde panjur / kepenk varsa bunların kapatılıp bağlandığından emin olun. Eğer bacalar uzun ve kötü durumdaysa mümkü...
[Devamı]
WRC Türkiye Rallisi’nde 43 personel 12 araç ile görev aldık 14 Eylül 2018
foto
2018 Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 10.yarışı Türkiye Rallisi, 13-16 Eylül tarihlerinde Marmaris merkezli olarak Muğla ve çevresinde gerçekleştiriliyor. 22 ülkeden 68 otomobil ve 136 sporcunun katılımına sahne olacak organizasyon yerli ve yabancı 350 kadar medya mensubu tarafından takip edilecek ve 155 televizyon kanalından tüm Dünyaya canlı olarak aktarılacaktır.
[Devamı]
Zeytinköy'de bilgilendirme toplantısı yapıldı 07 Eylül 2018
foto
İlimiz Menteşe İlçesi Zeytinköy’de meydana gelen orman yangını sonrasında mağdur olan afetzedelere yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi vermek ve görüş alışverişinde bulunmak maksadıyla Menteşe Kaymakamı Caner YILDIZ, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, İl AFAD Müdürü Mustafa Temel KIŞLAL ,diğer yetkililer ve afetzede vatandaşların katılımı ile toplantı yapıldı.
[Devamı]
17 Ağustos mesajı 16 Ağustos 2018
foto
Muğla AFAD olarak 19. yıl önce meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz. Deprem gerçeğini unutmadık, unutmayacağız. 17 Ağustos 1999 Gölcük ve 12 Kasım 1999 Düzce depremleriyle ortaya çıkan her acının yükünü kalbimizde taşıyoruz.
[Devamı]
Plaket ve Başarı Belgesi 13 Ağustos 2018
foto
Çeşitli çalışmalar nedeniyle müdürlüğümüze plaket ve başarı belgeleri verilmiştir.
[Devamı]
Termik Santral’de kaza 23 Temmuz 2018
foto
19.07.2018 günü saat 09:55 de Muğla Yatağan Termik Santrali'nde kömür bant sisteminin çökmesi nedeniyle meydana gelen kazada 2 işçi hayatını kaybederken, 10 işçi yaralanmıştır. AFAD koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalar sonucunda yaralıların kurtarılmasından sonra yeri belli olmayan enkaz altındaki 2 kişiye de 24 saat süren çalışmalar sonucunda ulaşılarak çalışmalar sonlandırılmıştır.
[Devamı]
SEYDİKEMER İLÇESİNDE SARP KAYALIKLARDA MAHSUR KALAN VATANDAŞ 5 SAAT SÜREN OPERASYON SONUCU OLDUĞU YERDEN KURTARILDI. 01 Mayıs 2018
foto
Seydikemer’de ilginç bir olay yaşandı. Yılda 500 bin kişinin gezdiği Saklıkent Kanyonunun sarp kayalıklarında Ziya Eldemir’e ait keçisi mahsur kaldı. Mahallesi sakinleri keçiye ulaşmaya cesaret edemezken, Ziya Eldemir’in komşusu Musa Darıcı (23) keçiyi kurtarabileceğini belirtti. Kendi imkanlarıyla sarp kayalıklardan 50 metre aşağı inen Darıcı, keçiyi kurtaramadığı gibi kendisi de mahsur kaldı. Bir süre geri çıkmak için çaba gösterirken başarılı olamadı.
[Devamı]
Sayfalar: 1234