İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MUĞLA
Muğla Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

KBRN Farkındalık Eğitimi ve Masabaşı Tatbikatı yapıldı. 11 Ekim 2017
foto
02-11/10/2017 tarihleri arasında İlimizde KBRN Hizmet Grubunda görev alan özellikle evrak kayıtda görevli kamu personeline yönelik KBRN farkındalık ve şüpheli posta eğitimi verildi. Eğitime yaklaşık 400 kamu personeli katılmıştır.
[Devamı]
Eczacılar Odası’ndan afetzedelere eşya yardımı: 10 Ekim 2017
foto
Zeytinköy’de konteyner’larda kalan ihtiyaç sahibi 21 aileye Müdürlüğümüz koordinesinde Muğla Eczacılar Odası tarafından alınan TV,şofben ve elektrikli ısıtıcıların dağıtımı yapıldı.
[Devamı]
Muğla Valisi Esengül Civelek, Zeytinköy Mahallesi'nde konteynerlere yerleştirilen yangınzedeleri ziyaret etti 14 Eylül 2017
foto
Vali Civelek, Zeytinköy’deki yangınzedeleri yalnız bırakmıyor // Muğla Valisi Esengül Civelek, Zeytinköy Mahallesi'nde konteynerlere yerleştirilen yangınzedeleri ziyaret etti. Vali Civelek’e Vali Yardımcısı Fethi Özdemir ve Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız eşlik etti. İlimiz Menteşe İlçesi Zeytinköy Mahallesi’nde 6 Eylül'de çıkan orman yangınında zarar gören evlerinin yerine konteyner verilen yangınzedeleri ziyaret eden Vali Civelek, vatandaşların taleplerini dinledi. Yaptığı açıklamada yaşanan orman yangını nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu belirten Vali Civelek, “Yangının ardından evleri zarar gören vatandaşlarımızın barınma ihtiyaçlarını karşılamak için kısa sürede mahalleye konteynerler, battaniye ve yatak başta olmak üzere yardım malzemelerini ulaştırdık. Vatandaşlarımız şu an konteyn...
[Devamı]
Orman Bölge Müdüründen teşekkür ziyareti: 12 Eylül 2017
foto
Orman Bölge Müdürü Mehmet ÇELİK ve Bölge Müdür Yardımcısı Arif DEMİRCİ kurumumuza ziyarette bulunarak 06.09.2017 günü İlimiz Menteşe İlçesi Zeytinköy mahallesinde çıkan orman yangınında müdürlüğümüzün yaptığı katkı nedeniyle teşekkür etti.
[Devamı]
Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel EROĞLU Zeytinköy’de incelemelerde bulundu: 11 Eylül 2017
foto
Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel EROĞLU, 06.09.2017 günü çıkan orman yangınında zarar gören Zeytinköy’de inceleme yaparak geçmiş olsun dileğinde bulundu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yangının meydana geldiği Zeytinköy Mahallesi girişine AFAD tarafından ilk gün kurulan kurulan çadır ve 3’ncü günde kurulumu tamamlanan konteyner bölgesini ziyaret etti. Bakan Eroğlu, mahalleye kurulan konteynerlerin modern ve yaşama uygun olduğuna dikkati çekip, "geçmişteki birçok afette konteynerler 3 ayda konulamamıştı. Ancak, bu kez buraya konteynerler 3 günde kuruldu" diyerek AFAD’ın önemine dikkat çekti.
[Devamı]
AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE TÜRDÜ 100.YIL GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ İLE AFETLERDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ YAPILDI. 10 Ağustos 2017
foto
Protokol kapsamında meydana gelebilecek afet ve acil durumlarda Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü ile Türdü 100.Yıl İ Gençlik Kulübü Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Muğla 75.Yıl Fen Lisesi Ergin İzcileri ve kulüp izci liderleri kaybolan kişilerin aranması,afetzedelere iaşe dağıtılması,çadır kurma,ilk yardım ,sosyal yardım,rehberlik v.b konularında faaliyette bulunacak yapılacak olan eğitim ve tatbikatlara katılacaklardır.
[Devamı]
AFAD Başkanı Sayın M.Halis BİLDEN ve Sayın Valimiz deprem nedeniyle Bodrum'da incelemelerde bulundu. 30 Temmuz 2017
foto
// İlimiz Bodrum ilçesinde meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin ardından,AFAD Başkanı M.Halis BİLDEN ve Muğla Valisi Esengül Civelek hastanedeki yaralıları ziyaret etti. Bodrum’da meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki deprem, Muğla başta olmak üzere İzmir ve Aydın gibi çok sayıda il ve ilçe de hissedildi. Sarsıntı esnasında camdan atlayan ve yaralanan çok sayıda vatandaş, Bodrum Devlet Hastanesine başvurdu. Bodrum Devlet Hastanesi içerisindeki tedavi gören bazı hastalarda, kendi isteği ile hastane bahçesine çıkarak geceyi dışarıda geçirdi. AFAD Başkanı M.Halis BİLDEN ve Muğla Valisi Esengül Civelek Bodrum Devlet Hastanesine gelerek, tedavi gören yaralıları ve hastaları tek tek ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. ...
[Devamı]
15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerimiz 17 Temmuz 2017
foto
Etkinlik alanı olan Marmaris Atatürk Anıtı Meydanında stand açılarak “O Kahraman Benim” Projesi kapsamında AFAD Gönüllü kaydı yapılarak standı gezenlere broşör dağıtıldı bilgilendirme yapıldı. 15 Temmuzda millet olarak yaşadığımız hain darbe girişiminin asla unutulmaması, unutturulmaması, milleti ve devleti için sokağa çıkan şehitlerimizin aziz hatırasının yaşatılması amacıyla İlimizde yapılan anma etkinlikleri kapsamında Muğla AFAD İl Müdürlüğü olarak Marmaris Atatürk Anıtı Meydanında stand açılarak “O Kahraman Benim” Projesi kapsamında AFAD Gönüllü kaydı yapılarak standı gezenlere broşör dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
Ramazan Paketi Dağıtımı 14 Haziran 2017
foto
İlimizde yaşayan ihtiyaç sahibi Suriye'li ailelerin iaşe ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için 200 adet ramazan paketinin dağıtımına başlandı. İlimizde bulunan ihtiyaç sahibi suriye'liler SYDV vasıtasıyla tespit edilerek Müdürlüğümüz ekiplerince Menteşe, Bodrum, Yatağan, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Ula, Fethiye ve Milas ilçelerimizde ailelere tek tek ulaşılarak ramazan paketleri teslim edilmektedir.
[Devamı]
KÖPEKLİ ARAMA TİMLERİ YETERLİK SINAVI 02 Haziran 2017
foto
Ülkemizde afet ve acil durum hallerinde enkazda canlı aramaya yönelik faaliyet gösterecek köpekli arama timlerinin başarısının belgelendirildiği ve akreditasyonunun sağlandığı Arama köpekleri eğitim ve yeterlilik sınavı ile arama köpekleri görev yeterlilik sınavı, belirlenmiş standartlarda iki aşamada ücretsiz olarak yapılacaktır.
[Devamı]
Sayfalar: 123