İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Muğla Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

WRC Türkiye Rallisi’nde 43 personel 12 araç ile görev aldık 14 Eylül 2018
foto
2018 Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) 10.yarışı Türkiye Rallisi, 13-16 Eylül tarihlerinde Marmaris merkezli olarak Muğla ve çevresinde gerçekleştiriliyor. 22 ülkeden 68 otomobil ve 136 sporcunun katılımına sahne olacak organizasyon yerli ve yabancı 350 kadar medya mensubu tarafından takip edilecek ve 155 televizyon kanalından tüm Dünyaya canlı olarak aktarılacaktır.
[Devamı]
Zeytinköy'de bilgilendirme toplantısı yapıldı 07 Eylül 2018
foto
İlimiz Menteşe İlçesi Zeytinköy’de meydana gelen orman yangını sonrasında mağdur olan afetzedelere yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi vermek ve görüş alışverişinde bulunmak maksadıyla Menteşe Kaymakamı Caner YILDIZ, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, İl AFAD Müdürü Mustafa Temel KIŞLAL ,diğer yetkililer ve afetzede vatandaşların katılımı ile toplantı yapıldı.
[Devamı]
17 Ağustos mesajı 16 Ağustos 2018
foto
Muğla AFAD olarak 19. yıl önce meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı saygı ve rahmetle anıyoruz. Deprem gerçeğini unutmadık, unutmayacağız. 17 Ağustos 1999 Gölcük ve 12 Kasım 1999 Düzce depremleriyle ortaya çıkan her acının yükünü kalbimizde taşıyoruz.
[Devamı]
Plaket ve Başarı Belgeleri 13 Ağustos 2018
foto
Çeşitli çalışmalar nedeniyle müdürlüğümüze plaket ve başarı belgeleri verilmiştir.
[Devamı]
Termik Santral’de kaza 23 Temmuz 2018
foto
19.07.2018 günü saat 09:55 de Muğla Yatağan Termik Santrali'nde kömür bant sisteminin çökmesi nedeniyle meydana gelen kazada 2 işçi hayatını kaybederken, 10 işçi yaralanmıştır. AFAD koordinatörlüğünde yürütülen çalışmalar sonucunda yaralıların kurtarılmasından sonra yeri belli olmayan enkaz altındaki 2 kişiye de 24 saat süren çalışmalar sonucunda ulaşılarak çalışmalar sonlandırılmıştır.
[Devamı]
SEYDİKEMER İLÇESİNDE SARP KAYALIKLARDA MAHSUR KALAN VATANDAŞ 5 SAAT SÜREN OPERASYON SONUCU OLDUĞU YERDEN KURTARILDI. 01 Mayıs 2018
foto
Seydikemer’de ilginç bir olay yaşandı. Yılda 500 bin kişinin gezdiği Saklıkent Kanyonunun sarp kayalıklarında Ziya Eldemir’e ait keçisi mahsur kaldı. Mahallesi sakinleri keçiye ulaşmaya cesaret edemezken, Ziya Eldemir’in komşusu Musa Darıcı (23) keçiyi kurtarabileceğini belirtti. Kendi imkanlarıyla sarp kayalıklardan 50 metre aşağı inen Darıcı, keçiyi kurtaramadığı gibi kendisi de mahsur kaldı. Bir süre geri çıkmak için çaba gösterirken başarılı olamadı.
[Devamı]
HAVALİMANLARI AFAD YÖNETİMİ SEMİNERİ 24 Nisan 2018
foto
B ve C Tipi Hava Limanları “AFAD Yönetimi Semineri”Milas-Bodrum Havalimanı Başmüdürlüğünde başladı.33 Havalimanı sivil savunma amirlerinin katıldığı 24-27 Mayıs tarihleri arasında 4 gün sürecek olan seminerin açılışına Muğla Vali yardımcısı Fethi ÖZDEMİR’de katılarak bir konuşma yaptı.Seminerde afet ve acil durumlar ile seferberlik konularına yer verilmektedir.
[Devamı]
1-7 MART DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİLİYOR 05 Mart 2018
foto
Her yıl 28 Şubat “Sivil savunma Günü” ve Mart ayının ilk haftası, “Deprem Haftası” olarak kutlanmaktadır.. Hafta dolayısıyla yapmış olduğumuz eğitimler, tatbikatlar, sergiler, broşör dağıtımı ve diğer etkinliklerle deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması halkımızın bilinçlenmesi ile farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz.
[Devamı]
Vali Esengül Civelek, Arıcılar Mahallesi’nde depremzedelerle bir araya geldi. 27 Kasım 2017
foto
Vali Esengül Civelek, hasar tespit çalışmaları tamamlanan Arıcılar Mahallesi’nde depremzedelerle bir araya geldi. // İncelemelerinin ardından vatandaşlarla bir süre sohbet edip taleplerini dinleyen Vali Civelek, “can kaybının ve mal kaybının olmayışı tesellimizdir. Vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları karşılanmıştır. Hasar tespit çalışmaları tamamlanmıştır. Çadırda kalan vatandaşlarımız için Karabörtlen köyümüzde misafirhane de hazırlanmıştır. Çadırda kalmayı tercih eden vatandaşlarımız istedikleri takdirde misafirhanede de kalabileceklerdir. Sahadaki Afad ve Psikososyal destek ekiplerimiz ile hayatın olağan akışına dönmesi için aralıksız çalışmaya devam ediyoruz” dedi. Deprem sonrası, AFAD koordinasyonunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İtfaiye, Jandarma ve Tür...
[Devamı]
Arakan'a yardım kampanyası 07 Kasım 2017
foto
Myanmar'ın Arakan Eyaletinde yaşayan müslümanların insani ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için "arakanasahipcik.org" adresinden ulaşılabilecek yardım kampanyası başlatılmıştır. ARAKAN yaz 1866'ya gönder.(1 SMS 10 TL'dir.)
[Devamı]
Sayfalar: 1234