İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MUĞLA
Muğla Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE 1-7 MART DEPREM HAFTASI 02 Mart 2017
foto
(28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE 1-7 MART DEPREM HAFTASI) “Her yıl 28 Şubat Sivil savunma Günü” ve mart ayının ilk haftasını, deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla “Deprem Haftası” olarak kutlanmaktadır..
[Devamı]
JANDARMA VE TRAC İLE MÜŞTEREK TATBİKAT 23 Aralık 2016
foto
JANDARMA VE TRAC İLE MÜŞTEREK TATBİKAT İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve ve Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti’nin katıldığı afetlerde haberleşme ve kurtarma tatbikatı yapıldı.İl Jandarma Komutanlığı eğitim alanında gerçekleştirilen tatbikatta telsiz haberleşme sistemi denendi arama kurtarma operasyonu gerçekleştirildi. Tatbikatın kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu ile görevli personelin uygulamalı eğitiminin sağlanması bakımından faydalı olduğu tespit edildi.
[Devamı]
YATAĞAN MADEN OCAĞI TATBİKATI 23 Kasım 2016
foto
Muğla il Müdürlüğümüz destekleriyle Maden Ocaklarında arama kurtarma eğitimi ve tatbikatı yapılmıştır. Ayrıca Kamu personeline özel sektör kuruluşlarına,öğrencilere yönelik afet eğitimleri bir proğram dahilinde sürekli olarak devam etmektedir.
[Devamı]
AYDEM TATBİKAT 23 Kasım 2016
foto
Muğla il Müdürlüğümüz destekleriyle AYDEM' de tatbikat yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
[Devamı]
TRAC' TAN (TÜRKİYE RADYO AMATÖRLERİ CEMİYETİ) MÜDÜRLÜĞÜMÜZE TEŞEKKÜR YAZISI 16 Kasım 2016
foto
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyetinden İl Müdürlüğümüze Teşekkür yazısı.
[Devamı]
Menteşe Belediyesi personeline afet riski eğitimi 21 Ekim 2016
foto
Menteşe Belediyesi personeline afet riski eğitimi Muğla Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından 2016 Yılı Eğitim Planı çerçevesinde olması muhtemel doğal afetlerde “yapısal olmayan risklerin azaltılması” ile ilgili Menteşe Belediyesi personeline eğitim verildi.
[Devamı]
8X8 AMFİBİK ARACIMIZI TESLİM ALDIK 17 Ağustos 2016
foto
Birçok ülkenin envanterinde bulunmayan araçların, Türkiye'de kullanılmasının önemli bir fırsat olduğuna işaret eden Akdoğan, Türkiye'nin fay hattında bulunduğunu, deprem riski yaşadığı için geleceğinin de bu gerçeklere göre kurulması gerektiğini bildirdi. Akdoğan, törende yaptığı konuşmada, AFAD'ın 8x8 amfibik araçlarının gerçekten ilgi çekecek özelliklere sahip olduğunu, araçların uçmanın dışında hemen hemen her şeyi yaptığını vurguladı. Birçok ülkenin envanterinde bulunmayan araçların, Türkiye'de kullanılmasının önemli bir fırsat olduğuna işaret eden Akdoğan, Türkiye'nin fay hattında bulunduğunu, deprem riski yaşadığı için geleceğinin de bu gerçeklere göre kurulması gerektiğini bildirdi. Akdoğan, 17 Ağustos depreminin Türkiye için önemli bir ders olduğunu anımsatarak, AK Parti dönemind...
[Devamı]
İNSANSIZ HAVA ARACI (DRONE) 17 Ağustos 2016
foto
Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK)’nun ülkemizde deprem bilincini geliştirmek ve deprem sigortası uygulamasını yaygınlaştırmak amacıyla her sene düzenlediği “Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor” adlı yarışmada Müdürlüğümüz 20.000 TL tutarında Mansiyon ödülü kazanarak bu ödülle bir adet İnsansız Hava Aracı satın almıştır.(Aynı yarışmada 2015 yılında kazanılan 30.000 TL tutarındaki 3’ncülük ödülü ile de 110 KW gücünde jeneratör temin edilmiştir.)
[Devamı]
Gün bu gün! Şehit Yakınları ve Gaziler İçin Dayanışma Kampanyası 17 Ağustos 2016
foto
Başbakan Binali Yıldırım imzasıyla yayımlanan genelgede, anayasa ile kurulan hür demokrasi düzenini ve temel hak ve hürriyeti ortadan kaldırmaya yönelik menfur 15 Temmuz silahlı darbe teşebbüsünün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dirayeti, hükümetin kararlı tutumu ve aziz milletin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla bertaraf edildiği hatırlatıldı.Aziz Türk milletinin de yaşanan bu acı karşısında yoğun yardım talebinin bulunduğu belirtilen genelgede, "Milletimizin bu yoğun taleplerini karşılamak amacıyla Başbakanlıkça belirlenecek esaslar çerçevesinde harcanmak üzere Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevlendirilerek bir yardım kampanyası başlatılmış ve banka hesapları açılmıştır. Vatandaşlarımız, kurum ve kuruluşlarımız ile sivil toplum örgütleri yardımlarını belir...
[Devamı]
Sayfalar: 12