İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MUĞLA
Muğla Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Ramazan Paketi Dağıtımı 14 Haziran 2017
foto
İlimizde yaşayan ihtiyaç sahibi Suriye'li ailelerin iaşe ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için 200 adet ramazan paketinin dağıtımına başlandı. İlimizde bulunan ihtiyaç sahibi suriye'liler SYDV vasıtasıyla tespit edilerek Müdürlüğümüz ekiplerince Menteşe, Bodrum, Yatağan, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Ula, Fethiye ve Milas ilçelerimizde ailelere tek tek ulaşılarak ramazan paketleri teslim edilmektedir.
[Devamı]
KÖPEKLİ ARAMA TİMLERİ YETERLİK SINAVI 02 Haziran 2017
foto
Ülkemizde afet ve acil durum hallerinde enkazda canlı aramaya yönelik faaliyet gösterecek köpekli arama timlerinin başarısının belgelendirildiği ve akreditasyonunun sağlandığı Arama köpekleri eğitim ve yeterlilik sınavı ile arama köpekleri görev yeterlilik sınavı, belirlenmiş standartlarda iki aşamada ücretsiz olarak yapılacaktır.
[Devamı]
Muğla Valimiz Sn. Amir ÇiÇEK kurumumuzda incelemelerde bulundu 27 Nisan 2017
foto
Muğla Valimiz Sn. Amir ÇiÇEK; Kurumumuzda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığımızca ilimize tahsisi yapılan orta tonajlı ve hafif tonajlı 4x4 kurtarma araçları, zorlu arazi şartlarında,karada ve suda hareket edebilen 8x8 amfibik araç, drone ve kurtarma işlemlerinde kullanılan diğer araç gereçleri yakınen inceleyerek bilgi aldı ve tavsiyelerde bulundu.
[Devamı]
“O” Kahraman Benim"...!" 25 Nisan 2017
foto
// “O” Kahraman Benim “……..!” - Haberler - Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü // “O” Kahraman Benim “……..!” Sivil savunmada yer almanın bir vatandaşlık görevi olduğu bilincini, toplumun her kesimine ulaştırmayı amaçlayan kampanyayla AFAD, sivil savunma gönüllülerinin sayısını artırmayı hedefliyor. “15 Temmuz Kahramanları”ndan esinlenerek hazırlanmış kampanya, kahramanlığı süper kahramanların ve süper kahramanlığa soyunan bireylerin tekelinden alıp, AFAD Gönüllülük Eğitimleriyle belirli bir bilgi ve bilinç düzeyine ulaşmış vatandaşlarımıza veriyor.
[Devamı]
28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE 1-7 MART DEPREM HAFTASI 02 Mart 2017
foto
(28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE 1-7 MART DEPREM HAFTASI) “Her yıl 28 Şubat Sivil savunma Günü” ve mart ayının ilk haftasını, deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla “Deprem Haftası” olarak kutlanmaktadır..
[Devamı]
JANDARMA VE TRAC İLE MÜŞTEREK TATBİKAT 23 Aralık 2016
foto
JANDARMA VE TRAC İLE MÜŞTEREK TATBİKAT İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve ve Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti’nin katıldığı afetlerde haberleşme ve kurtarma tatbikatı yapıldı.İl Jandarma Komutanlığı eğitim alanında gerçekleştirilen tatbikatta telsiz haberleşme sistemi denendi arama kurtarma operasyonu gerçekleştirildi. Tatbikatın kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu ile görevli personelin uygulamalı eğitiminin sağlanması bakımından faydalı olduğu tespit edildi.
[Devamı]
YATAĞAN MADEN OCAĞI TATBİKATI 23 Kasım 2016
foto
Muğla il Müdürlüğümüz destekleriyle Maden Ocaklarında arama kurtarma eğitimi ve tatbikatı yapılmıştır. Ayrıca Kamu personeline özel sektör kuruluşlarına,öğrencilere yönelik afet eğitimleri bir proğram dahilinde sürekli olarak devam etmektedir.
[Devamı]
AYDEM TATBİKAT 23 Kasım 2016
foto
Muğla il Müdürlüğümüz destekleriyle AYDEM' de tatbikat yapılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
[Devamı]
TRAC' TAN (TÜRKİYE RADYO AMATÖRLERİ CEMİYETİ) MÜDÜRLÜĞÜMÜZE TEŞEKKÜR YAZISI 16 Kasım 2016
foto
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyetinden İl Müdürlüğümüze Teşekkür yazısı.
[Devamı]
Sayfalar: 12