İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
MUĞLA
Muğla Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜ İLE TÜRDÜ 100.YIL GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ İLE AFETLERDE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ YAPILDI. 10 Ağustos 2017
foto
Protokol kapsamında meydana gelebilecek afet ve acil durumlarda Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü ile Türdü 100.Yıl İ Gençlik Kulübü Derneği bünyesinde faaliyet gösteren Muğla 75.Yıl Fen Lisesi Ergin İzcileri ve kulüp izci liderleri kaybolan kişilerin aranması,afetzedelere iaşe dağıtılması,çadır kurma,ilk yardım ,sosyal yardım,rehberlik v.b konularında faaliyette bulunacak yapılacak olan eğitim ve tatbikatlara katılacaklardır.
[Devamı]
AFAD Başkanı Sayın M.Halis BİLDEN ve Sayın Valimiz deprem nedeniyle Bodrum'da incelemelerde bulundu. 30 Temmuz 2017
foto
// İlimiz Bodrum ilçesinde meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremin ardından,AFAD Başkanı M.Halis BİLDEN ve Muğla Valisi Esengül Civelek hastanedeki yaralıları ziyaret etti. Bodrum’da meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki deprem, Muğla başta olmak üzere İzmir ve Aydın gibi çok sayıda il ve ilçe de hissedildi. Sarsıntı esnasında camdan atlayan ve yaralanan çok sayıda vatandaş, Bodrum Devlet Hastanesine başvurdu. Bodrum Devlet Hastanesi içerisindeki tedavi gören bazı hastalarda, kendi isteği ile hastane bahçesine çıkarak geceyi dışarıda geçirdi. AFAD Başkanı M.Halis BİLDEN ve Muğla Valisi Esengül Civelek Bodrum Devlet Hastanesine gelerek, tedavi gören yaralıları ve hastaları tek tek ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. ...
[Devamı]
15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinliklerimiz 17 Temmuz 2017
foto
Etkinlik alanı olan Marmaris Atatürk Anıtı Meydanında stand açılarak “O Kahraman Benim” Projesi kapsamında AFAD Gönüllü kaydı yapılarak standı gezenlere broşör dağıtıldı bilgilendirme yapıldı. 15 Temmuzda millet olarak yaşadığımız hain darbe girişiminin asla unutulmaması, unutturulmaması, milleti ve devleti için sokağa çıkan şehitlerimizin aziz hatırasının yaşatılması amacıyla İlimizde yapılan anma etkinlikleri kapsamında Muğla AFAD İl Müdürlüğü olarak Marmaris Atatürk Anıtı Meydanında stand açılarak “O Kahraman Benim” Projesi kapsamında AFAD Gönüllü kaydı yapılarak standı gezenlere broşör dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.
[Devamı]
Ramazan Paketi Dağıtımı 14 Haziran 2017
foto
İlimizde yaşayan ihtiyaç sahibi Suriye'li ailelerin iaşe ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için 200 adet ramazan paketinin dağıtımına başlandı. İlimizde bulunan ihtiyaç sahibi suriye'liler SYDV vasıtasıyla tespit edilerek Müdürlüğümüz ekiplerince Menteşe, Bodrum, Yatağan, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Ula, Fethiye ve Milas ilçelerimizde ailelere tek tek ulaşılarak ramazan paketleri teslim edilmektedir.
[Devamı]
KÖPEKLİ ARAMA TİMLERİ YETERLİK SINAVI 02 Haziran 2017
foto
Ülkemizde afet ve acil durum hallerinde enkazda canlı aramaya yönelik faaliyet gösterecek köpekli arama timlerinin başarısının belgelendirildiği ve akreditasyonunun sağlandığı Arama köpekleri eğitim ve yeterlilik sınavı ile arama köpekleri görev yeterlilik sınavı, belirlenmiş standartlarda iki aşamada ücretsiz olarak yapılacaktır.
[Devamı]
Muğla Valimiz Sn. Amir ÇiÇEK kurumumuzda incelemelerde bulundu 27 Nisan 2017
foto
Muğla Valimiz Sn. Amir ÇiÇEK; Kurumumuzda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığımızca ilimize tahsisi yapılan orta tonajlı ve hafif tonajlı 4x4 kurtarma araçları, zorlu arazi şartlarında,karada ve suda hareket edebilen 8x8 amfibik araç, drone ve kurtarma işlemlerinde kullanılan diğer araç gereçleri yakınen inceleyerek bilgi aldı ve tavsiyelerde bulundu.
[Devamı]
“O” Kahraman Benim"...!" 25 Nisan 2017
foto
// “O” Kahraman Benim “……..!” - Haberler - Muğla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü // “O” Kahraman Benim “……..!” Sivil savunmada yer almanın bir vatandaşlık görevi olduğu bilincini, toplumun her kesimine ulaştırmayı amaçlayan kampanyayla AFAD, sivil savunma gönüllülerinin sayısını artırmayı hedefliyor. “15 Temmuz Kahramanları”ndan esinlenerek hazırlanmış kampanya, kahramanlığı süper kahramanların ve süper kahramanlığa soyunan bireylerin tekelinden alıp, AFAD Gönüllülük Eğitimleriyle belirli bir bilgi ve bilinç düzeyine ulaşmış vatandaşlarımıza veriyor.
[Devamı]
28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE 1-7 MART DEPREM HAFTASI 02 Mart 2017
foto
(28 ŞUBAT SİVİL SAVUNMA GÜNÜ VE 1-7 MART DEPREM HAFTASI) “Her yıl 28 Şubat Sivil savunma Günü” ve mart ayının ilk haftasını, deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması amacıyla “Deprem Haftası” olarak kutlanmaktadır..
[Devamı]
JANDARMA VE TRAC İLE MÜŞTEREK TATBİKAT 23 Aralık 2016
foto
JANDARMA VE TRAC İLE MÜŞTEREK TATBİKAT İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı ve ve Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti’nin katıldığı afetlerde haberleşme ve kurtarma tatbikatı yapıldı.İl Jandarma Komutanlığı eğitim alanında gerçekleştirilen tatbikatta telsiz haberleşme sistemi denendi arama kurtarma operasyonu gerçekleştirildi. Tatbikatın kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu ile görevli personelin uygulamalı eğitiminin sağlanması bakımından faydalı olduğu tespit edildi.
[Devamı]
Sayfalar: 12