İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Muğla Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

1-7 MART DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİNE DEVAM EDİLİYOR 05 Mart 2018

Her yıl 28 Şubat “Sivil savunma Günü” ve Mart ayının ilk haftası, “Deprem Haftası” olarak kutlanmaktadır..

Hafta dolayısıyla yapmış olduğumuz eğitimler, tatbikatlar, sergiler, broşör dağıtımı  ve diğer etkinliklerle deprem bilincinin oluşturulması ve depremlere karşı hazırlıklı olunması halkımızın bilinçlenmesi ile farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz.

Önlem alma ve zarar azaltma kültürünün geliştirilmesi, halkın desteği ve etkin katılımı, bu konudaki başarıda belirleyici etkendir. Bu nedenle halkın bilinçlendirilmesine yönelik etkinliklere ve uygulamalı eğitim çalışmalarına süreklilik kazandırılmış bulunmaktayız.

            Eğitilmiş, bilinçli bireylerin oluşturduğu bir toplumda, yerinde zamanında ve doğru yöntemlerle yapılan müdahaleler, kaza ve doğal felaketler sonrasında yaşanacak olumsuzlukları azaltacaktır.

Afetlere karşı hazırlık, zarar azaltma, kurtarma ve iyileştirme çalışmalarının halkın beklentilerine yanıt oluşturan, hızlı, etkin, zamanında hizmet üretebilecek düzeye çıkarılması, geleceğimiz yönünden zorunluluk olup bu kapsamadaki çalışmalarımızı her gün artan bir gayretle sürdürmekteyiz.

Deprem Haftası ve Sivil Savunma Günü etkinliklerinin, ilimizde afet bilincinin artmasına vesile olması temennisiyle,  afetlerden uzak, sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum.”

 M.Temel KIŞLAL

İl AFAD Müdürü

 

 ETKİNLİK PROGRAMI:

 1. -  22.02.2018 tarihinde Hüseyin Ercan Ermaş Mermer Anadolu Lisesinde deprem tahliye tatbikatları yapılması.
 2. -  27.02.2018 tarihinde Yücelen Sağlık Meslek Lisesinde depremden korunma konulu konferans ve deprem tatbikatı yapılması.
 3. -  28.02.2018 tarihinde Milli Piyango Erkek Yurdunda Sivil Savunma konulu konferans verilmesi.
 4. -  28.02.2018 tarihinde Şifa Hatun Muğla Mesleki ve Teknik Lisesinde İkaz Alarm Tatbikatının yapılması,
 5. -  01.02.2018 tarihinde Gökçe Zeynep Gönen ortaokulunda Deprem eğitiminin verilmesi ve deprem tahliye tatbikatının yapılması,
 6. -  02.03 tarihinde Ula Cahit-Belkıs Güneyman İlk ve Ortaokulunda Deprem Konferansının verilmesi ve deprem tahliye tatbikatının yapılması,
 7. -  06.03.2018 Tarihinde Türdü 100. Yıl ilk ve ortaokulunda deprem tahliye tatbikatının yapılması
 8. -  07.03.2018 tarihinde Muğla Milli Piyango Kız Yurdunda Deprem Konferansının verilmesi ve deprem tahliye tatbikatının yapılması,
 9. -  Kamu kurum ve kuruluşları ile okullara sivil savunma afişlerinin asılması, halka açık yerlerde broşür dağıtılması.
 10. -        28 Şubat günü Sınırsızlık Meydanında fotoğraf ve malzeme sergisi açılması.
 11. -        Rüya AVM ve Muğla Park AVM de stant açılması, broşür dağıtılması.